Podtrzymać domową passę! – zapowiedź #WPŁGSS

W najbliższą niedzielę odbędzie się drugi domowy mecz Wisły Płock na szczeblu centralnym. Nafciarki podejmą na stadionie Stoczniowca GSS Grodzisk Wielkopolski.

Po 2. kolejce

Świt Górzno rozbił Złego Pragę na swoim terenie, AZS UW Warszawa wygrał z WAP-em Włocławek, Ostrovia Ostrów Wielkopolski zdeklasowała KS Raszyn aż 11-1, zaś Loczki Wyszków po emocjonującym spotkaniu pokonały rezerwy Medyka Konin. Najbliższe rywalki Nafciarek wygrały 4-0 z Włókniarzem Białystok.

Nafciarki przegrały 1-4 z Juną – Trans Stare Oborzyska. Tym samym zakończyła się niesamowita seria 19 meczów bez porażki, która trwała od 18 września zeszłego roku. Nic nie trwa wiecznie, jednakże podopieczne Adriana Piankowskiego mogą pochwalić się innym imponującym wyczynem – od 15 maja 2022 roku nie przegrały na własnym terenie. Składa się na to 13 zwycięstw i 1 remis. W ubiegłym sezonie za każdym razem inkasowały komplet punktów przed własną publicznością. W najbliższą niedzielę nie może być inaczej!

O rywalkach

GSS Grodzisk Wielkopolski powstał w 2003 roku. Na początku klub skupiał się na trenowaniu chłopców, ale po trzech latach zauważono zwiększone zainteresowanie dziewcząt treningami. W rezultacie klub zdecydował się skoncentrować na szkoleniu młodych piłkarek. Podstawowa jedenastka drużyny z Wielkopolski w głównej mierze opiera się na wychowankach.

Najbliższe rywalki Wiślaczek występują w II lidze nieprzerwanie od 2011 roku. Przez ostatnie dwa sezony zajmowały przedostatnie miejsce, które w teorii oznacza spadek, zaś w praktyce utrzymywały się na szczeblu centralnym. W sezonie 2022\23 uzbierały 15 punktów, a najlepszą strzelczynią zespołu była Natalia Przewoźna, która zdobyła 8 bramek. W dwóch meczach bieżących rozgrywek zdobyła już cztery bramki.

W przeszłości barwy GSS-u reprezentowały takie zawodniczki jak Jagoda Sapor ( obecnie Pogoń Szczecin) czy Patrycja Sutkowska, reprezentantka Polski w futsalu.

Początek meczu Wisła Płock – GSS Grodzisk Wielkopolski w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 na stadionie Stoczniowca. Zapraszamy na trybuny!!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz