Zwycięstwo Nafciarek w ostatnim sparingu przed powrotem ligi

W ostatniej grze kontrolnej przed wznowieniem rozgrywek drugiej ligi Wisła Płock pokonała Legię Ladies 3:2. Wszystkie bramki dla Nafciarek zdobyła Aleksandra Synowiec.

Od początku spotkania Wiślaczki prowadziły grę i tworzyły sytuacje bramkowe. Po 17 minutach wyszły na prowadzenie. Natalia Borowska znalazła się w sytuacji 1 na 1 z golkiperką przyjezdnych, po czym dograła do Aleksandry Synowiec, która wpakowała piłkę do pustej bramki. Po upływie sześciu minut podopieczne Adriana Piankowskiego zdobyły drugą bramkę. Julia Asakowska dostrzegła wbiegającą w pole karne gości Natalię Majchrzak, a całą akcję ponownie sfinalizowała Aleksandra Synowiec. Wisła stworzyła sobie znaczną przewagę i kontrolowała przebieg wydarzeń boiskowych. Groźnych sytuacji nie brakowało, jak chociażby nieznaczna pomyłka Darii Kusej z rzutu wolnego czy uderzenie Mai Zielińskiej zza „16”. W 37. minucie Aleksandra Synowiec wykorzystała błąd warszawskiej defensywy, kompletując tym samym hat – tricka.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy Nafciarki ponownie trafiły do bramki rywalek. Oliwia Marcinkowska dograła z rzutu wolnego, a Natalia Majchrzak skierowała futbolówkę do siatki. Trafienie to jednak nie zostało uznane, ponieważ golkiperka przyjezdnych była faulowana w tej sytuacji.

W drugiej części meczu obraz gry nie zmienił się – Nafciarki wciąż były stroną dominującą. W 59 minucie szkoleniowiec Wisły wymienił niemal cały skład: z dotychczasowej jedenastki pozostały tylko cztery piłkarki: Amelia Kraszewska, Oliwia Marcinkowska, Natalia Borowska i Maria Garwacka.

W 66. minucie przyjezdne wykorzystały błąd w defensywie Nafciarek i trafiły na 1:3. Po upływie pięciu minut zdobyły bramkę kontaktową. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, choć Nafciarki miały kilka niezłych sytuacji, aby podwyższyć prowadzenie.

-Na pewno nie będzie w meczach ligowych tak, że zmienimy całą jedenastkę, bo jednak jest różnica, jeżeli robimy dwie, trzy, nawet pięć zmian, a jeżeli zmieniamy wszystkie dziewczyny, które ze sobą w lidze raczej nie zagrają. Widać, że brakuje osoby, która to zorganizuje, brakuje trochę spokoju, płynności i musimy to poprawić. Przy tak szerokiej kadrze to powinien być nasz plus i oczywiście te cztery – pięć zmian, które będziemy robić to będzie duże wzmocnienie, natomiast te osoby, które będą siódme – ósme w kolejce też muszą podnosić naszą grę. Od tego są sparingi – żeby mogły zagrać, popróbować nowych rzeczy, bo też kilka razy je rotowaliśmy, natomiast zgodzę się – druga połowa była trochę mniej płynna. To był ostatni moment, w którym mogliśmy coś sprawdzić. Zostały nam dwa tygodnie do ligi, zrobimy jeszcze małe poprawki i będziemy gotowi. – powiedział po meczu szkoleniowiec Wisły, Adrian Piankowski.

Szczerze powiedziawszy nie wiem, jak padły bramki, nie wiem od czego się to wszystko zaczęło, myślę, że to jakieś proste błędy, które można wyeliminować. Z perspektywy całego meczu było widać trochę niedokładnych podań, niecelnych strzałów, i myślę, że przełożyło się to na całą grę. Myślę, że jesteśmy gotowe i na pewno za dwa tygodnie pokażemy to, co przepracowałyśmy, a progres widać z tygodnia na tydzień w każdym sparingu, czy w każdym treningu. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

kapitan Klaudia Stradomska.

Już za dwa tygodnie Nafciarki wznowią drugoligowe rozgrywki. Do Płocka przyjedzie lider ze Starych Oborzysk. Początek spotkania 24 marca o godzinie 13 na boisku bocznym B2.

Wisła Płock – Legia Ladies 3:2

1:0 Aleksandra Synowiec 17′

2:0 Aleksandra Synowiec 23′

3:0 Aleksandra Synowiec 37′

Wisła:

1. połowa: Dorota Szalińska – Klaudia Stradomska (C), Daria Kusa, Oliwia Stasińska, Maja Zielińska, Julia Asakowska, Klaudia Łyzińska, Natalia Majchrzak, Kinga Brzezińska, Natalia Borowska, Aleksandra Synowiec

2 połowa: Amelia Kraszewska – Klaudia Stradomska (C) (59′ Antonina Sosnowska), Daria Kusa (59′ Weronika Paczkowska), Oliwia Stasińska (59′ Wiktoria Albin), Maja Zielińska (59′ Emanuela Przeradzka (75′ Natalia Marciniak), Julia Asakowska (59′ Zuzanna Kordalewska), Oliwia Marcinkowska (75′ Maja Lendzion), Natalia Majchrzak (59′ Marta Hucko), Maria Garwacka, Natalia Borowska (75′ Kinga Brzezińska), Aleksandra Synowiec (59′ Justyna Skrocka)

Trener: Adrian Piankowski