Sportowy Weekend w Płocku (29 września – 1 października)

Sport w Płocku

Wydarzeniem weekendu będzie bez dwóch zdań niedzielny mecz w Krakowie, ale na pozostałych boiskach też będzie ciekawie. Nafciarki jadą do stolicy zmierzyć się ze Złym, a juniorzy w Warszawie rozegrają dwumecz z Escolą.

Fortuna 1. Liga

Po niepowodzeniu w Pucharze Polski Nafciarze wracają do pierwszoligowej rzeczywistości. Ta wygląda w tym momencie lepiej niż dobrze – trzy kolejne wygrane dały miejsce w „barażowej szóstce”, strata do miejsca dającego bezpośredni awans wynosi już tylko cztery punkty.

Ostatnia wizyta na Reymonta przyniosła nieprawdopodobne emocje i przede wszystkim szczęśliwy finał. Mamy oczywiście nadzieję, że podobnie będzie i tym razem.

Wisła Kraków (10.) – Wisła Płock (5.)

Niedziela 12:40

IV liga mazowiecka

Po serii ciężkich gier, tym razem przeciwnik zdecydowanie łatwiejszy. W sobotę młodzi Nafciarze zagrają z przedostatnim w tabeli Sokołem Serock. „Mydlarze” 70-lecie klubu uczcili awansem do IV ligi, ale tutaj nie radzą sobie zbyt dobrze – jak dotąd ugrali jedynie 4 punkty. Słabe wyniki spowodowały, że z posadą trenera pożegnał się Łukasz Stasiuk, jego miejsce zajął trener drugiego zespołu, Patryk Turek.

Trzeba szanować każdego przeciwnika, ale „obowiązkiem” Nafciarzy jest wygrana w tym meczu. Liderujący CK Troszyn ma w tej kolejce trudny wyjazd do Warszawy na mecz z KTS Weszło, jest więc spora szansa, że zgubi tam punkty.

Transmisja spotkania Wisły II Płock na klubowym kanale YouTube.

Wisła II Płock (2.) – Sokół Serock (17.)

Sobota 15:00

Juniorzy

W poprzednim tygodniu mieliśmy dwumecz z UKS Varsovią, tym razem młodzi Nafciarze zagrają dwa spotkania z inną warszawską drużyną – Escolą Varsovia. Szczególnie interesująco zapowiada się mecz U-19: ewentualna wygrana pozwoliłaby zbliżyć się do będącej aktualnie na drugiej pozycji Escoli na trzy punkty. Jest to pierwszy mecz rundy rewanżowej – w Płocku drużyna z Targówka wygrała 4:0.

U-19 Junior „Ekstraliga”

Escola Varsovia (2.) – SSM Wisła Płock (5.)

Sobota 15:45

Centralna Liga Juniorów U-17

Cracovia Kraków (9.) – SSM Wisła Płock (14.)

Sobota 12:00

U-16 Junior Młodszy „Ekstraliga”

SSM Wisła Płock (5.) – Polonia Warszawa (1.)

Sobota 11:00

Centralna Liga Juniorów U-15

Escola Varsovia (3.) – SSM Wisła Płock (4.)

Niedziela 16:45

U-14 Trampkarz „Ekstraliga”

Radomiak Radom (4.) – SSM Wisła Płock (7.)

Sobota 13:00

II liga kobiet (grupa północna)

Piłkarski klasyk przed Nafciarkami. W niedzielę zagrają w Warszawie ze Złym/Pragą Warszawa, a te mecze to zawsze gwarancja dużych emocji. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie w zapowiedzi Mileny:

Złe Dziewczyny – Wisła Płock

Niedziela 14:00

A Klasa (Płock)

Kolejny raz w tym sezonie mecz Stoczniowca pokrywa się z meczem Wisły Płock. Nie wiem kto układa terminarz płockiej A Klasy, ale najwyraźniej nie bierze on pod uwagę, że ktoś kibicujący Stoczniowcowi ogląda także mecze Wisły.

W niedzielę na Radziwie przyjeżdża Pogoń Słupia i zapowiada się ciekawe widowisko. Goście notują w tym sezonie hokejowe rezultaty – w pierwszym meczu sezonu wygrali na wyjeździe 8:2, tydzień temu przegrali u siebie 5:8.

Stoczniowiec Płock – Pogoń Słupia

Niedziela 13:30

Piłka ręczna (Superliga mężczyzn)

W SPR od początku sezonu to samo. W weekend wysokie wygrane w krajowej Superlidze, w tygodniu minimalne porażki w Champions League. O ile nie mamy problemu z tą pierwszą serią, to w CL przydałoby się przełamanie. Tym bardziej, że we wszystkich trzech dotychczasowych meczach tak niewiele do niego brakowało.

Gwardia Opole – Orlen Wisła Płock

Niedziela 16:00

W przyszłym tygodniu do gry wracają siatkarze, piłkarki ręczne i koszykarki. A tymczasem…

To by było na tyle.

Dobrego weekendu Nafciarze!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz