Czas na Derby Mazowsza!

fot. Natalia Gonta

W najbliższą niedzielę odbędzie się hit 7. kolejki II ligi północnej – w rolach głównych piłkarki Wisły Płock i Złego Praga Warszawa.

Po 6. kolejce

Nafciarki zremisowały 2-2 z AZS-em UW Warszawa, a zespół z Kawęczyńskiej uległ na wyjeździe Junie-Trans Stare Oborzyska. W stawce niezmiennie przewodzą drużyny Ostrovii Ostrów Wielkopolski i Juny.

Wyniki pozostałych spotkań

GSS Grodzisk Wielkopolski- WAP Włocławek 3-1

(Oliwia Kwiatek, Natalia Przewoźna, Aleksandra Guzik – Anna Siwicka)

Medyk II Konin – Nowy Świt Górzno 4-1

(Aleksandra Bieryło, Liwia Lizik, Paulina Włodarek, Patrycja Sikora – Natalia Matuszewska)

KS Raszyn – Włókniarz Białystok 4-4

(Justyna Latarska, Oliwia Czarnocka, Sylwia Brzezińska, Aleksandra Lao – Milena Radulska, Hanna Tupalska 2x, Marlena Kalisz)

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Loczki Wyszków 6-1

(Patrycja Golińska 2x, Aleksandra Krawiec, Patrycja Czerniejewska, Julia Tokar 2x – Natalia Markowska)

O rywalkach

Przed bieżącym sezonem dwa kluby z warszawskiej Pragi – AKS ZŁY i Praga Warszawa połączyły siły. Klub chce grać na najwyższym poziomie i przodować w szkoleniu młodych zawodniczek

Praga to klub o bogatej historii – powstał w 2001 roku i przez ten czas wywalczył wiele medali młodzieżowych mistrzostw Polski, a w latach 2008- 2010 występował na poziomie Ekstraligi. Wychowankami Pragi są takie piłkarki jak Weronika Zawistowska czy Daria Sokołowska. W sezonie 2014\15 Warszawianki mierzyła się z Wisłą w oficjalnym meczu ( jeszcze jako Królewscy Płock) w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Zespół ze stolicy wygrał tamto spotkanie 5-1.

Przez ostatnie cztery lata AKS występował na czwartym poziomie rozgrywkowym – podobnie jak Wisła. W 2019 roku został wybrany przez UEFA najlepszym lokalnym klubem w Europie. Większość składu Złego Praga stanowią zawodniczki, które w ubiegłym sezonie reprezentowały barwy AKS-u na trzecioligowych boiskach – chociażby Martyna Sobczyńska, Agata Opolska czy Justyna Jeziorska. Pierwsza z nich strzeliła w bieżącym sezonie pięć bramek. Trenerem drużyny jest dotychczasowy szkoleniowiec AKS-u, Łukasz Bielak.

Pojedynki Wisły z Alternatywnym Klubem Sportowym to zawsze widowiska na najwyższym poziomie – pełne dramaturgii, emocji i walki o każdy centymetr boiska. W ligowych spotkaniach Płocczanki mierzyły się ze Złymi aż jedenastokrotnie. Siedem spotkań zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Adriana Piankowskiego, raz padł remis, a zespół ze stolicy wygrał trzy z nich.

Początek meczu Zły Praga Warszawa – Wisła Płock w niedzielę o godz. 14:00 na Don Pedro Arenie. Transmisja na kanale YouTube MZPN.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz