Starcie na dole tabeli – zapowiedź #WPŁWAP

W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni domowy mecz Wisły Płock w rundzie jesiennej. Nafciarki podejmą przy Łukasiewicza 34 Włocławską Akademię Piłkarską.

Po 9. kolejce

Wiślaczki przegrały 0-8 z pretendentem do awansu, Świtem Górzno, zaś WAP nieznacznie przegrał z liderkami z Oborzysk. Hokejowe wręcz wyniki padły na warszawskich boiskach – AZS UW wygrał 5-4 z GSS-em Grodzisk Wielkopolski, a Zły Praga uległ 3-7 Loczkom Wyszków. Na pozycji wicelidera umocniła się Ostrovia, która wygrała 7-0 z Włókniarzem Białystok.

Wisła zajmuje 10. lokatę w tabeli, z czterema oczkami na koncie, a najbliższe rywalki mają tyle samo punktów.

Czołówka klasyfikacji strzelczyń:

17- Agata Bała (Świt)

12- Małgorzata Knuła (Ostrovia)

10- Patrycja Golińska (Ostrovia)

9- Dobrosława Skorupska (Juna)

8- Paulina Pokraśniewicz (Loczki)

O rywalkach

Włocławska Akademia Piłkarska występuje na poziomie drugiej ligi nieprzerwanie od sezonu 2018\19. Po reformie rozgrywek Włocławianki dwukrotnie zajmowały drugą lokatę. W sezonie 2020\21 straciły zaledwie trzy punkty do Skry Częstochowa, która awansowała wówczas na zaplecze Ekstraligi.

W bieżącej kampanii WAP nie radzi sobie za dobrze – zajmuje dziewiątą lokatę z czterema oczkami na koncie. Wszystkie punkty zostały zdobyte na ich terenie (wygrana z Włókniarzem i remis z Medykiem)

Najskuteczniejsza w zespole z Włocławka jest Weronika Górecka, która trzykrotnie wpisywała się na listę strzelczyń. Warto wspomnieć, że ta zawodniczka była testowana w Wiśle w tym roku.

W przerwie między sezonami w WAP-ie doszło do rewolucji kadrowej. Do zespołu dołączyło aż osiem zawodniczek: Aleksandra Szczerbaczewicz, Michalina Marcinkowska, Aleksandra Jaśniewska, Weronika Łobocka, Zuzanna Smoczyńska, Zuzanna Pawlewicz, Amelia Nowosielska oraz Martyna Żmijewska.

Ekipę z Włocławka opuściły: Oliwia Rudniak, Alicja Sokół, Natalia Łapińska, Oliwia Ziółkowska, Sandra Zimoch (Pogoń Szczecin), Aleksandra Zubała i Julia Klonowska, które zasiliły szeregi Świtu Górzno, oraz Wiktoria Albin, która przeniosła się do Wisły. W niebiesko-biało-niebieskich barwach zdążyła wystąpić w siedmiu meczach.

Początek meczu Wisła Płock – WAP Włocławek w niedzielę 22 października o godzinie 12:00 na boisku Bocznym B2 pod ORLEN Stadionem. Zapraszamy na trybuny!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz