Nafciarski Przegląd Mediów #18 – 3827 i 500+

Witajcie Nafciarze!

Długo czekaliśmy na powrót Ekstraklasy, która na inaugurację nie przyniosła wielkich emocji. Niedzielne popołudnie w Gdańsku też nie należało do udanych, szczególnie dla Nafciarzy, a już na pewno dla jednego z nich. Dominik Furman zaliczył mega fail, pozbawiając nas szansy na zdobycie choćby jednego punktu. 

fot. Paulina Rogalska / Wisła Płock S.A.

Szkoda, bo był to nasz 500. mecz w ESA. 

Co o grze swoich podopiecznych powiedzieli trenerzy obu drużyn? Zapis tekstowy z konferencji prasowej trenerów obu drużyn: https://www.wisla-plock.pl/pl/konferencja-prasowa-po-meczu-lgdwpl-10371

A co w płockich mediach?

PORTALPLOCK.PL: Furman nie wykorzystał rzutu karnego, Wisła przegrywa w Gdańsku

Nafciarze w pierwszej połowie byli optycznie lepszym zespołem. Z biegiem czasu Wisła przejmowała kontrolę nad meczem, zawodnicy wymieniali sporo podań, ale brakowało konkretów. Jeden niezły strzał oddał Rafał Wolski, ale Marko Kolar dobijał z pozycji spalonej. Z resztą nieskutecznie. Kilka niezłych dośrodkowań posłał Aleksander Pawlak. Pod koniec pierwszej połowy odgryzła się też Lechia – w polu karnym Łukasz Zwoliński ograł Jakuba Rzeźniczaka, ale uderzył wprost w dobrze ustawionego Krzysztofa Kamińskiego. I tak z jednej, jak i drugiej strony brakowało konkretów. 

Całość tu: https://portalplock.pl/wiadomosci/furman-nie-wykorzystal-rzutu-karnego-wisla-przegrywa-w-gdansku/QP508H3rKF7CXEPpXEt3

fot. Paulina Rogalska / Wisła Płock S.A.

RADIOMIXX.PL: Przestrzelony rzut karny, a Wisła Płock zasłużenie wraca z Gdańska bez punktów

Wisła spada na 6. miejsce, a jutro wyprzedzić w tabeli może nas Cracovia. Nafciarze w dzisiejszym meczu mieli ponad 60% posiadania piłki. Do tego 8 rzutów rożnych i nawet rzut karny. Płocczanie zaliczyli blisko 650 podań, czyli niemal dwukrotnie więcej niż ich dzisiejsi rywale. Nic to nie dało, bo Wiślacy potrafili przez ponad 90 minut oddać tylko 1 celny strzał. Starcie z Lechią jest drugim meczem ligowym w tym sezonie (na 18), w którym Nafciarze nie strzelili bramki – wcześniej taka sytuacja miała miejsce w meczu z Radomiakiem Radom. Słaba gra w ofensywie (próbował tylko Wolski) oraz bardzo niepewna gra obronna po bokach spowodowała, że to ekipa trenera Kaczmarka zasłużenie cieszy się z 3 punktów, które dają im oddech w walce o utrzymanie. Nafciarze muszą już myśleć o kolejnym meczu.

Całość tekstu: https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/przestrzelony-rzut-karny-a-wisla-plock-zasluzenie-wraca-z-gdanska-bez-punktow

fot. Paulina Rogalska / Wisła Płock S.A.

RADIOMIXX.PL: My Chcemy Gola 17. Kibicuję Wiśle, mam nadzieję, że skończy w 3 – Jacek Popek

Myślę, że jeszcze jest dużo pracy z tą formacją, bo tutaj Kapuadi musi być troszkę lepszy pod względem formy. Prezentował się lepiej w rundzie jesiennej. Wiadomo, praca z Jakubem Rzeźniczakiem musi być lepsza. Młody Pawlak trzyma swój poziom, nie zawodzi trenera. Trzeba mu dać czas. Myślę, że następne mecze będą lepsze w wykonaniu tej linii obrony w Płocku.

Cała rozmowa Pawła Dylewskiego z Jackiem Popkiem do przeczytania i odsłuchu pod linkiem: https://rmixx.pl/my-chcemy-gola/my-chcemy-gola-17-kibicuje-wisle-mam-nadzieje-ze-skonczy-w-3-jacek-popek

A jeśli woli coś obejrzeć, to zapraszamy na kanał youtubowy meczyki.pl i Magazyn Ekstraklasy, gdzie gościem byl Maciej Bartoszek. Analiza wszystkich spotkań Ekstraklasy tu:

Jakby wam było mało, to mamy jeszcze weszłotv i kultową Ligę Minus. Ne musicie szukać, nasz mecz omawiany jest jako pierwszy.

Na koniec kulisy meczu #LGDWPŁ

A teraz to, co na co czekacie – mięso na prasówkę, czyli komentarz(e) z Twittera.

Dziś creme de la creme komentarzy i zarazem idealne podsumowanie.

Oczywiście nagradzamy Pucharem Przechodnim 🏆 

Kopnij dalej

Dodaj komentarz