FK Oleksandriya pokonana! [SPARING]

O godzinie 9:00 rozpoczął się pierwszy z zaplanowanych na dziś sparingów. Rywalem Nafciarzy był ukraińska FK Oleksandriya. Nafciarze pewnie wygrali to spotkanie 2:0 po bramkach Łukasza Sekulskiego oraz Dawida Kocyły.

Te spotkanie Nafciarze rozpoczęli w następującym zestawieniu:

1. Kamiński, 8. Grič, 9. Kocyła, 14. Szwoch, 16. Hiszpański, 19. Thiakane, 20. Sekulski (C), 24. Niepsuj, 33. Jach, 37. Tomczyk, 44. Sangre

Grę rozpoczęli Nafciarze, ale bardzo szybko stracili piłkę.

W piątej minucie Thiakane próbował dośrodkować piłkę w pole karne, lecz futbolówka poszybowało wysoko nad bramką przeciwnika.

Dwie minuty zawodnicy Oleksandrii mieli dobrą okazję. Zawodnik ukraińskiego posłał dość groźne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Nafciarzy, ale David Niepsuj uprzedził zawodnika rywali i wybił głową piłkę na rzut rożny.

W 10. minucie piłkę w środku pola stracił Mateusz Szwoch i zawodnicy Oleksandrii mieli dobrze zapowiadającą się akcję, ale tym razem Sangre okazał się nie do przejścia.

W 14. minucie Nafciarze mieli kontrę. Łukasz Sekulski przejął piłkę wybitą przez Szwocha i ruszył na bramkę Oleksandrii. Zdołał oddać strzał, ale górą w tym pojedynku był bramkarz.

Minutę później to zespól ukraiński mógł wyjść na prowadzenie. Jeden z zawodników Oleksandrii ruszył prawą stroną w kierunku bramki Kamińskiego. Oddał strzał nad naszym bramkarze, ale piłkę zmierzającą do bramki wybił Sangre.

W 19. minucie swoich sił spróbował jeden z zawodników Oleksandrii oddając strzał z ponad 30 metrów, lecz piłka poszybowała nad bramką Kamińskiego.

W 24. minucie Nafciarze wyszli na prowadzenie! Bramkarz przeciwników podał piłkę po ziemi do swojego kolegi z zespołu, ale Mateusz Szwoch do niego doskoczył odbierając futbolówkę wślizgiem. Ta trafiła do Thiakane, który zagrał w pole karne do nie pilnownaego Sekulskiego i kapitan Wisły pewnym strzałem pokonał bramkarza Oleksandrii.

Dwie minuty później Jakub Grić uderzył z powietrza, ale czujnie w bramce Dolgyi.

W 33. minucie Nafciarze mieli dobrze zapowiadającą się akcję, ale dośrodkowanie Niepsują pewnie wyłapał Dolgyi.

W 41. minucie nasi zawodnicy wyszli z dobrą akcją, po której rzut rożny wywalczył Oskar Tomczyk. Minutę później na 30 metrze faulowany był Fabian Hiszpański. Do rzutu wolnego podszedł Mateusz Szwoch lecz jego uderzenie trafiło prosto w mur.

W 43. minucie akcję Oleksandrii kasuje wybiciem głową Jarosław Jach. Piłkę przejmuje Mateusz Szwoch, który długim podaniem uruchamia Dawida Kocyłę, a ten po przebiegnięciu kilkunastu metrów strzałem po długim roku pokonuje bramkarza rywali! Chwilę później sędzia kończy pierwszą część spotkania.

FK OleksandriyaWisła Płock 0:2
0:1 – Łukasz Sekulski 24′
0:2 Dawid Kocyła 43′

Drugą połowę Nafciarze rozpoczęli bez zmian w składzie. Już chwilę po rozpoczęciu gry dwie dobre sytuacje mieli nasi zawodnicy. Raz uderzał Oskar Tomczyk, a raz Dawid Kocyła. Obydwa strzały jednak były niecelne.

W 52. minucie Nafciarze mieli szansę na podwyższenie wyniku, lecz Thiakane oraz Jach minęli się z piłką.

Pięć minut piłkę dośrodkowywał Jach, a Thiakane oddał strzał głową, który sparował do boku bramkarz rywali. Gdyby padła bramka sędzia i tak by jej nie uznał, ponieważ nasz zawodnik znajdował się na pozycji spalonej.

Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środku boiska. W 66. minucie groźny strzał zawodnika Oleksandrii zablokował David Niepsuj.

W 68. minucie zawodnik ukraińskiego zespołu pokusił się na strzał z dystansu po ziemi, lecz piłka minimalnie minęła bramkę Kamińskiego.

Po zmianie praktycznie wszystkich zawodników zespół Oleksandrii przejął kontrolę nad grą. Więcej czasu posiadł piłkę, lecz nic z tego nie wynikało. Nafciarze dobrze pracowali w defensywie.

W 78. minucie na strzał z powietrza zdecydował się brazylijski napastnik Oleksandrii, ale jego próba była bardzo niecelna.

Dwie minuty później gospodarze tego sparingu próbowali ponownie strzału z dystansu. Ponownie bez powodzenia.

W 83. minucie z kontratakiem ruszył Dawid Kocyła, który zagrał piłkę do Thiakane, a ten z ostrego kąta oddał strzał wprost w bramkarza. Nafciarze po tym mieli rzut rożny.

Do końca spotkania już nic szczególnego się nie działo. W  swoim pierwszym dzisiejszym sparingowym Wisła Płock wygrała 2:0 (2:0) z FK Oleksandriya – 11. drużyną ukraińskiej ekstraklasy

FK OleksandriyaWisła Płock 0:2 (0:2)
0:2 Dawid Kocyła 43”

FK Ołeksandriya: (skład wyjściowy) 1. Wiktor Dołhyj – 5. Roman Sawczenko, 16. Bohdan Biłoszewśkyj, 22. Danił Skorko, 55. Jewhenij Smyrnyj, 71. Denys Szostak, 20. Daniił Waszczenko, 19. Rodion Płaksa, 70. Denys Kostyszyn, 73. Bohdan Kobzar, 33. Juan Alvina.

Wisła Płock: 1. Krzysztof Kamiński – 44. Marcus Haglind-Sangré, 24. David Niepsuj, 33. Jarosław Jach, 16. Fabian Hiszpański – 9. Dawid Kocyła, 14. Mateusz Szwoch, 8. Jakub Grič, 19. Émile Thiakane – 37. Oskar Tomczyk, 20. Łukasz Sekulski.

Kolejne spotkanie Nafciarze rozegrają już o godzinie 14:00. Zmierzą się z przedstawicielem ekstraklasy Bośni i Hercegowiny FK Sloga Doboj.