#WPŁLOC:Po przełamanie

W najbliższą niedzielę Wisła Płock zagra u siebie z Loczkami Wyszków w ramach 16. kolejki II ligi kobiet.

Po 15. kolejce

W poprzedniej serii gier Nafciarki poniosły wysoką porażkę z wiceliderkami z Ostrowa Wielkopolskiego (2:9). Bramki dla Wiślaczek zdobywały Natalia Majchrzak i Oliwia Marcinkowska, dla której było to pierwsze oficjalne trafienie w barwach Wisły.

W meczu drużyn sąsiadujących z Wisłą w tabeli Włókniarz Białystok zremisował 1:1 z WAP-em Włocławek. W stawce wciąż przewodzi Juna – Trans Stare Oborzyska, które w pierwszym tegorocznym meczu pokonały Wisłę 4:1.

Wyniki 15. kolejki

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Wisła Płock 9:2

Zły Praga Warszawa – Medyk II Konin 3:2
Loczki Wyszków – Juna-Trans Stare Oborzyska 0:5

Włókniarz Białystok – WAP Włocławek 1:1

Nowy Świt Górzno – GSS Grodzisk Wlkp. 5:0

O przeciwniku

Pierwszy sezon istnienia Loczków Wyszków przypada na 2014\15. Wtedy wówczas podobnie jak Wisła, występowały one na poziomie III ligi mazowieckiej. W pierwszym spotkaniu zespół z Wyszkowa przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, a w rewanżu górą były Płocczanki. W sezonie 2015\16 oba spotkania padły łupem Loczków, które awansowały wówczas do II ligi. Od tego czasu nieprzerwanie występują na trzecim poziomie rozgrywkowym.

W bieżących rozgrywkach drużyna z Wyszkowa jest bezkompromisowa, bowiem od początku sezonu nie zanotowała ani jednego remisu. Podopieczne Marioli Rębowskiej zajmują trzecią lokatę z dorobkiem 27 punktów. We wiosennych spotkaniach odniosły dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Najlepszą strzelczynią Loczków jest Paulina Pokraśniewicz, która zdobyła 15 bramek.

W rundzie jesiennej Wiślaczki uległy Loczkom 1:2, a bramkę dla Nafciarek zdobyła Aleksandra Synowiec. Jak będzie tym razem, przekonamy się już w najbliższą niedzielę. Początek meczu o 18:30 na boisku bocznym B2. Zapraszamy na trybuny!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz