Zmiany sięgają głęboko… [Nieoficjalnie]

Dużo, bardzo dużo tych informacji o rozstaniach z kolejnymi zawodnikami fundują nam włodarze Wisły. Niektóre się kibicom podobają, inne zdecydowanie mniej. W przypadku tego rozbratu trudno będzie znaleźć zwolennika. Według naszych źródeł klub opuści Jakub Grič. Niestety piłkarz i klub nie doszli do porozumienia odnośnie nowej umowy pomocnika.

Jakub Grič urodził się 5 lipca 1996 roku w Preszowie. Karierę zaczynał jako zawodnik MFK Zemplín Michalovce. W połowie sezonu 2017/2018 zdecydował się na zagraniczny wyjazd i został wypożyczony do Sandecji Nowy Sącz. Przed sezonem 2020/21 roku przeszedł do FC Spartak Trnava. W połowie lipca 2022 roku podpisał trzyletni kontrakt z SK Dynamo České Budějovice skąd trafił do Płocka.

W minionym sezonie rozegrał w barwach Nafciarzy 28 spotkań, zdobył w nich trzy bramki i zanotował jedną asystę. Więcej o jego grze przeczytacie w Nafciarskim podsumowaniu gry pomocników:

Jakub dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Kopnij dalej

Ten post ma 4 komentarzy

 1. zksP

  Hehe… dopiero co komentując poprzedni news pisałem, że z 4ki najlepszych wg mojego rankingu nafciarzy w całym poprzednim sezonie (Szwoch, Niepsuj, Grić, Biernat) brakuje aby odszedł tylko Grić. Otwieram następny news i koszmar się spełnił. 🙂 Zresztą przy odejściu Szwocha pisąłem podobnie o Niepsuju, Griciu. Niezbyt dobrze, bo Szwoch, Niepsuj, Grić, Gerbowski, Biernat, mogli stanowić pewien fundament pod nową drużynę, kręgosłup, gwarancję jakości, bo budowa całkowicie od 0 zawsze może skończyć się jak w Bielsku-Białej (czy Sosnowcu).
  Cóż, Grić-owi widocznie nie spodobało się u nas na tyle mocno, by oparł się ofertom jakie zapewne się pojawiają i postanowił dalej kopać się o baraże w Płocku. Z Gerbowskim podobnie, o Niepsuju się nie wypowiem.
  Tym bardziej poddaje to w wątpliwość decyzje o wypychaniu tych, co chcieli tu grać jak Furman, Szwoch, Biernat. Na dłuższą metę potrzeba takich zawodników, bo zapewniają oni jakąś stabilizację. Całe szczęście, że mamy jeszcze Hiszpańskiego, Sekulskiego. Oceniając historycznie, chyba najbardziej jakościowi zawodnicy w kadrze, ale też strasznie nierówni i nigdy nie wiadomo, czy zostaną mvp, czy jednymi z antybohaterów.
  Ogólnie zostali w Płocku ci z których sportowo praktycznie nikogo nie byłoby mi żal. Może Kocyła ma dynamikę i kiwkę, reszta to piłkarze jakich pełno na 2 ligowych boiskach… Może o tyle lepsi, że powinni się utrzymać.

 2. renegat

  no to prawie wszyscy najlepsi pilkarze odchodza. jeszcze tylko bedzie brakowac Sekulskiego i Hiszpanskiego. nie mam wiecej pytan. z tego wynika, ze bedziemy walczyc o utrzymanie. dziekujemy dzialaczom i politykom, ze byli sobie nawet w stanie pozwolic na odrzucenie ofert ze strony koncernu przez ostatnie lata. teraz te decyzje przynosza wymierne efekty, jak widzimy.

 3. Robson

  Zmiany sięgają dna!!! Niezłe interesy robi ratusz z nowym prezesikiem idyrkiemjak dobrze policzylem odeszlo??? 9 – u zawodnikow a kogo Wisła sprzedała żeby coś zarobić i zeby kogoś kupić??? Ostatnim pilkarzem ktorego Wisła sprzedalato Mokrzycki a ostatni ktorego kupila??? Nie jestem w stanie sobie przypomniec. Czy sekcja pilki noznej to oczko w glowie prezydenta? Czegoś tu nie rozumie należy też goscia rozliczyć za to co robi bo nieudolnie marnotrawi publiczne pieniadze. Wyjscie jest tylko jedno panie prezydent oddać wiselke orlenowi i właściwie chodzi o oddanie nazwy klubu….. Bo to jest już koniec niema juz nic

 4. Cezary

  Tak na marginesie czy może ktoś wie czy p Misiura już wrócił z urlopu i wziął się do roboty czy tak praca w Zniczu go wykończyła że dopier od rundy wiosennej się ogarnie?

Dodaj komentarz