Wierny żołnierz Misiury! [NIEOFICJALNIE]

Wiele wskazuje na to, że po niemal sześciu latach do Płocka wróci wychowanek Wisły. Krystian Pomorski, bo o nim mowa, podąży prawdopodobnie drogą swojego szkoleniowca i tak jak Mariusz Misiura, po wygaśnięciu umowy ze Zniczem Pruszków, zasili szeregi Nafciarzy. Dziś taką informację podały Sportowe Fakty WP, a nasze źródła to potwierdzają.

Krystian to urodzony 30 grudnia 1995 roku płocczanin. Przygodę z piłką zaczynał w Wiśle Płock, jednak na dobra sprawę nie przebił się do poważnego grania. W sezonie 2012/13 rozegrał całe 10 minut w pierwszej drużynie na poziomie 2 ligi grupy Wschodniej. W meczu przeciwko ówczesnemu liderowi, Siarce Tarnobrzeg, zmienił w 80. minucie nie byle kogo, bo samego Jacka Góralskiego.

Od sezonu 2013/14 rozpoczęła się tułaczka Krystiana po kraju. Lech Rypin, ŁKS Łomża, Olimpia Zambrów, Błękitni Raciąż i Świt Nowy Dwór Mazowiecki to kluby do których Krystian był z Wisły kolejno wypożyczany. W sezonie 2016/17 trafił do Nowego Dworu i tam został na dłużej. Ciekawostka: Krystian trafił do Świtu razem z trzema kolegami z drużyny, tj. Adamem Radwańskim, Danielem Jabłońskim oraz Patrykiem Szczepańskim. Ciekawostka numer dwa: do Nowego Dworu Krystiana i kolegów ściągnął znany z Płocka, Przemysław Cecherz. W Nowym Dworze Krystian grał do końca sezonu 2019/20 by po zakończeniu rozgrywek przenieść się do Pruszkowa. Co ciekawe, jego ostatnim trenerem w Świcie był również dobrze znany w Płocku, Marek Brzozowski.

Przygoda w Pruszkowie zaczęła się dla Krystiana za czasów trenera Artura Weska, który z miejsca zrobił z „Pomora” podstawowego gracza. Później w efekcie zawirowań trenerskich w Pruszkowie Krystiana trenowali Piotr Świerczewski, Daniel Kokosiński oraz Piotr Kobierecki. Ostatecznie w Lipcu 2021 roku do Pruszkowa trafił obecny szkoleniowiec Nafciarzy Mariusz Misiura, u którego szybko Krystian zyskał miano wiernego żołnierza.

W sumie w Zniczu Krystian Pomorski rozegrał 132 spotkania, w których zdobył 7 bramek i zanotował 12 asyst. Wielokrotnie wyprowadzał również swój zespół w roli kapitana.

Mamy nadzieję Krystian, że możemy niebawem powitać Cię w domu i życzyć samych sukcesów!

Kopnij dalej

Ten post ma 5 komentarzy

 1. zksP

  Super. Były plotki o Pomorskim i Nagamatsu. Obu 30 czerwca kończą się kontrakty. Na pewno wiele osób liczy na kogoś, kto rozrusza kulejącą ofensywę, ale na pewno też spore grono (w tym ja) jeszcze bardziej liczy na powrót wychowanka. Takich nigdy za wiele i jeśli tylko ktoś daje radę rywalizować na tym poziomie, to dobrze mieć go u siebie. Jakby Radwański jeszcze do Płocka wrócił.

 2. renegat

  dawac Nagamatsu.
  .
  co do Pomorskiego, to nie sledzilem gry Pruszkowa, wiec ciezko ocenic to wzmocnienie. moze ktos ze strony opowie cos o jego walorach. ale w magazynie 1 ligi zauwazylem, ze mega gwiazda byl tam Nagamatsu.

  1. Jesienią ścisła czołówka piłkarzy środka pola w całej lidze. Może grać jako stoper, poł-prawy w trójce, defensywny pomocnik, środkowy pomocnik. ofensywny pomocnik. Na wszystkich tych pozycjach występował u Misiury i na wszystkich się sprawdził. Do tego charakter, tak jak pisałem w tekście, wielokrotnie kapitan Znicza.

 3. renegat

  no to faktycznie prawidlowy transfer, dodatko Płocczanin. razem z Nagamatsu moga stworzyc zabojczy srodek pola. o ile Japończyk trafi do nas, bo widze, ze pojawil sie problem w postaci wynagrodzenia.

 4. Łukasz

  Ciężko mi ocenić piłkarza bo udało mi się na YouTube znaleźć tylko jakiś urywek z jego jedną bramka . Jedyne co może cieszyć co do tego wyboru to chyba ocena nowego trenera Misiury, który widział chlopaka na codzień i musi znać jego potencjał dobrze. Na pewno w środku pomocy jest potrzebne mocne przetasowanie. Grać jeśli chodzi o walory wolicjonalne , odbiory i ustawianie się to.super natomiast z technika.jego bym trochę polemizował, choć to dla mnie typowa ,, 6″. Dzis poszło info ze odchodzi Szwoch i od dłuższego czasu poza poprawnością i myślą żeby tylko piłki nie stracić to niestety nie dawal zbyt wiele, przepraszam
  … Jeszcze sporo biegał. Trzeba na pewno mu podziękować za wiele lat gry ale życie toczy się dalej i jeśli Wisła chce awansować to piłkarz na tej pozycji powinien potrafić więcej.

Dodaj komentarz