[Oficjalnie] Kolejny młodzieżowy reprezentant w Wiśle Płock!

Miłosz Brzozowski Wisła Płock

Siódmy transfer przychodzący letniego okna transferowego Nafciarzy, trzeci nastolatek. Do Nafciarzy oficjalnie dołączył dziś na zasadzie wypożyczenia Miłosz Brzozowski z Hansy Rostock.

Ofensywny pomocnik, rocznik 2004 (17 września skończy 20 lat), urodził się w Świnoujściu i tam też stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. W wieku 10 lat przeniósł się z rodzicami do Niemiec i tam uczył się podstaw futbolowego rzemiosła w drużynie Greifswalder FC. Od 2017 roku jest zawodnikiem Hansy Rostock, a od 2019 roku reprezentantem kraju kilku juniorskich ekip, od U-15 zaczynając. W ubiegłym roku w biało-czerwonych barwach zagrał, razem z Igorem Drapińskim, w Mistrzostwach Europu U-19.

W Rostocku przechodził kolejne szczeble juniorskie, aż do poprzedniego sezonu kiedy został piłkarzem drugiego zespołu Hansy, mając jednocześnie możliwość treningu z pierwszą drużyną. To pokazuje, że ekipa z północy Niemiec wiąże z tym chłopakiem spore nadzieje. Niestety prawdopodobnie też oznacza, że Wisła nie będzie miała opcji pierwokupu (nadal próbujemy to potwierdzić.).

Aktualizacja: potwierdziliśmy, że w umowie pomiędzy klubami Wisła nie ma opcji pierwokupu piłkarza. Kontrakt Miłosza Brzozowskiego z Hansą Rostock wygasa 30 czerwca 2026 roku.

Serdecznie witamy Miłosz! Mamy nadzieję, że Twój pobyt w Płocku będzie bardzo udany i dłuższy niż tylko to roczne wypożyczenie.

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. renegat

    i co mamy ogrywac zawodnika Hansie Rostock? jakas umowa miedzy klubami w tej sprawie czy o co chodzi? przypomina mi to umowe z Pawlem Chrupalla.

Dodaj komentarz