#ŚWIĘTONAFCIARZY – Wasze Wspomnienia: Mariusz

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie w całości nowego domu Nafciarzy. Czekamy wszyscy z niecierpliwością na ten moment, a w międzyczasie zapraszamy was do dzielenia się wspomnieniami związanymi z obiektem przy ulicy Łukasiewicza 34.

Swoimi wspomnieniami podzielił się z nami kibic Nafciarzy i redaktor Nafciarski.pl – Mariusz.

Gierek, Szombierki, Sonia i Słoneczko

We wszystkie ciekawe miejsca w Płocku zabierał mnie dziadek. Na ryby na słynne smrody, do baru Słoneczko, na stadion i na grzyby do Gór, albo Soczewki.

Wiem, że na dożynkach w 1976 byłem, pamiętam mnóstwo autobusów i ciężarówek bezpośrednio z których sprzedawano niedostępne na co dzień kilogram parówki, pomarańczy, czy cytryn na obywatela. Pamiętam, że moja przygoda z kibicowaniem zaczęła się od niemałego zgrzytu- ze względu na dogrywkę w jakichś tam pucharach(Górnik Zabrze?)najpierw przesunięto, a później odwołano dobranockę. Przed pierwszym świadomym z wyboru obejrzanym meczem, siadałem u dziadka na kolanach i bez większego entuzjazmu oglądałem biegających po trawie facetów, większą uwagę przyciągali ci obok, wytrawni komentatorzy( to na stadionach zostało do dziś)nierzadko częstujący mnie łykiem oranżady czy czegoś innego co służyło do popijania jeszcze czegoś innego. Po meczu przeważnie bar Słoneczko(kmwtw)Piękne to były czasy.

Przesiąknąwszy atmosferą stadionową na pierwszy mecz Wisły sam udałem się w sezonie 80/81, Wisła przyjechała do Elbląga, w którym mieszkałem, na mecz pucharowy. Można powiedzieć, że dwa debiuty w jednym-pierwszy mecz i pierwszy wyjazd :).

Ze względu na przeprowadzki w Płocku pojawiałem się i znikałem, byłem na meczach z Górnikiem Konin, Unią Skierniewice, Startem Łódz. Najbardziej w pamięci utkwiło mi nazwisko Browarski, ale Polańczyk, Pachelski, Wenerski, Rutkowski też dawali radę :).

Na pierwszy mecz po awansie do 1 ligi przyjechałem spod Kalisza, 4 kumpli, stara beczka i trasa przez Koło i Krośniewice (aktualna do dzisiaj) Rafał Siadaczka – ksywka Sonia w ostatnich 5 min zapakował ŁKSowi 2 bramki i mecz zakończył się wynikiem 2-2. To był sezon, w którym zapłaciliśmy frycowe, w studio S-13 słuchałem jak w ostatniej kolejce przekręcił nas Stomil i Raków.

Przez te czterdzieści kilka lat bywało różnie, w zależności od tego jak daleko miałem do Płocka lub tam gdzie graliśmy bywałem na meczach. Ceramika i Miąszkiewicz, Lechia i Kretkowski, Arka – Sobolewski i Romuzga, Grzelak, Mila, Remień, Wahan, Mierzej Jeleń. Wielu piłkarzy, którzy dawali radość.

Do dziś pozostało mi to, że lubię być na trybunach ponad godzinę przed meczem, popatrzeć jak to wszystko się zmieniało. Ławki, krzesełka, słupy z oświetleniem, szatnie. Stałym punktem są już tylko kominy Kombinatu i to, że dopóki zdrowie pozwoli już regularnie na Ł34 będziemy się spotykać.

Ile można narzekać na polityków, co tydzień jest odskocznia i urozmaicenie w postaci naszych piłkarzy. Jak dobrze by nie zagrali zawsze znajdzie się kogoś, kogo można objechać.

Dodać muszę, że na mnie nie kończy się pokolenie kibicujących Wiśle Płock – Pola często bywa w Płocku, a i wyjazdy już się jej zdarzyły. Można powiedzieć to wyrachowanie z mojej strony, ktoś będzie musiał pchnąć tatę na wózku na trybuny.

Tym optymistycznym… , a jeszcze nie.

#WszyscyNaStadion – czwórka z Kalisza będzie obecna.


Mecz otwarcia Orlen Stadionu im. Kazimierza Górskiego odbędzie się w sobotę 2 września o godzinie 17:30. Wisła Płock podejmie Polonię Warszawa. Pierwszy raz do dyspozycji kibiców będą wszystkie miejsca, czyli 15 004. Na stadion dojechać będzie darmową w tym dniu komunikacją miejską.

Przed meczem, w samo południe wystartuje impreza z okazji otwarcia. Przygotowanych jest dużo atrakcji. Na terenach przed obiektem rozstawią się dmuchańce: zjeżdżalnie, tor przeszkód i mega piłkarzyki. Będzie można sprawdzić swoją celność i refleks, przejechać się na symulatorze WRC czy poskakać na eurobungee. A także posłuchać płockich zespołów: Wataha, Klisze i Forget Me Not. Będzie też miejsce do zaspokojenia głodu.

Na godz. 16 zaplanowane jest symboliczne otwarcie. Później koncert zagra zespół Goosebumps. Muzycy wykonują same hity – podczas wielkiego otwarcia zaśpiewają covery znanych i popularnych piosenek.

Dzień wcześniej, 1 września będzie można zajrzeć do różnych zakamarków Orlen Stadionu. Wycieczki wystartują w piątkowe popołudnie o 15, wejścia co pół godziny.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz