NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #13 – ŻURAWBALL

Zgodnie z naszymi zeszłotygodniowymi przewidywaniami trener Saganowski stracił pracę. Część z nas w jego miejsce widziała powracających do Wisły byłych trenerów, z Jerzym Brzęczkiem na czele. Ale mamy teraz trenera Dariusza Żurawia i póki co to on będzie odpowiedzialny za wyniki naszej drużyny. 

Acha, z Chrobrym Głogów wygraliśmy 2:1 jak coś, ale nie należy tego zwycięstwa dopisywać jeszcze na konto nowego trenera. Myślę, że był to plan minimum na ten mecz. Styl, w jakim to zrobiliśmy pozostawia wiele do życzenia, ale koniec końców najważniejsze są 3 punkty. Obecnie dają nam one 10. pozycję w tabeli. Kiedy zaczniemy grać Żurawball i jakie da to efekty – zobaczymy wkrótce.

I jak zwykle zachęcamy was do oglądania tego na żywo na stadionie, najlepiej z trybuny D. 

Trener Żuraw o meczu ⤵️

Zawodnicy o meczu ⤵️

Kulisy meczu ⤵️

Media o meczu ⤵️

IGOL.PL: Wisła Płock ze zwycięstwem w pierwszym meczu Żurawia

Fot. Wisła Płock

Zaczął dobrze, bo od zwycięstwa. Trudno jednak ocenić jego wkład w wygraną, ponieważ do tej pory odbył z drużyną tylko jedną jednostkę treningową. Na pewno jest to dobry prognostyk. A co do samego meczu to zwycięstwo Wisły wcale nie było tak oczywiste. W pierwszych 45 minutach działo się naprawdę mało, zarówno na boisku, jak i na trybunach.

https://igol.pl/wisla-plock-ze-zwyciestwem-w-pierwszym-meczu-zurawia/

365 DNI O PIŁCE ⤵️

Ligowiec od 1:11:35 ⤵️

O zmianie trenera dowiedzieliśmy się w czwartek, tego samego dnia odbyła się konferencja prasowa  nowego trenera, prezesa Piotra Sadczuka oraz dyrektora sportowego Dariusza Sztylki  ⤵️

PORTALPLOCK.PL: Wisła Płock ma trzeciego trenera w tym roku. I póki co wszystkim płaci

Fot. Wisła Płock

Koszty utrzymania szeroko pojętego pierwszego zespołu to od wielu lat zdecydowanie największa pozycja w tabelce zestawienia finansowego Wisły Płock. Prezes Piotr Sadczuk na konferencji prasowej przyznał, że klub, przynajmniej na razie, będzie musiał płacić wszystkim trzem trenerom zatrudnionym lub zwolnionym w 2023 roku.

https://portalplock.pl/sport/wisla-plock-ma-trzeciego-trenera-w-tym-roku-i-poki-co-wszystkim-placi/OjLgg8M964VODiEPxr8p

W tym tygodniu dostaliśmy jeszcze jeden ważny temat do dyskusji. Jest nim ewentualny powrót do Wisły Dominika Furmana. A wszystko za sprawą  nieprawomocnego wyroku w sprawie rozwiązania kontraktu z Dominikiem przez nasz klub. Część kibiców widziałaby go z powrotem w drużynie, część jest zdania, że jako jeden z liderów w zeszłym sezonie przyczynił się do spadku i jest kategorycznie przeciw temu powrotowi. O calej sprawie i o tym jak widzą to zainteresowani przeczytacie tu ⤵️

SPORT.TVP.PL: Dominik Furman wygrał spór z Wisłą Płock. Piłkarski Sąd Polubowny stanął po stronie piłkarza

Fot. Getty

Sprawa konfliktu na linii Wisła Płock – Dominik Furman sięga ostatniej przerwy międzysezonowej. Po spadku klubu do Fortuna 1. Ligi władze skorzystały z uchwały PZPN, która pozwalała na jednostronne rozwiązanie kontraktu z piłkarzem. Jej ofiarą był właśnie 31-latek związany przez ostatnie lata z klubem z Płocka.

https://sport.tvp.pl/73684742/dominik-furman-wygral-spor-z-wisla-plock-pilkarski-sad-polubowny-stanal-po-stronie-pilkarza

PORTALPLOCK.PL: Mocne słowa prezesa Wisły Płock ws. Dominika Furmana. – Dla mnie ta decyzja jest kuriozalna

Fot. Wisła Płock

Dla mnie to jest kuriozalna, niezrozumiała decyzja Polubownego Sądu Piłkarskiego. Argumenty, które zostały mi dziś przekazane, są po prostu nielogiczne i brak mi komentarza na ten temat. Klub postąpił zgodnie ze wszystkimi ustawami, paragrafami, uchwałami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na Boga, czym ja mam się kierować? Nad tą sprawą pracował nasz mecenas, konsultowałem ten temat z dwoma innymi prawnikami. Naprawdę ta dzisiejsza decyzja to coś, dzięki czemu ja przestaję wierzyć na jakich zasadach mam działać w klubie. Jeśli poruszam się na zasadach regualiminowych, a słyszę, że ponad to jest zasada słuszności, to naprawdę dziś z każdą sprawą klubi zawodnik będzie biegał do PSP, żeby zająć stanowisko. Będziemy się odwoływali, czekamy na uzasadnienie. Jeszcze raz: uważamy, że ta decyzja jest kuriozalna i zupełnie dla mnie niezorzumiała – mówił na konferencji prasowej prezes Piotr Sadczuk.

https://portalplock.pl/sport/mocne-slowa-prezesa-wisly-plock-ws-dominika-furmana-dla-mnie-ta-decyzja-jest-kuriozalna/vXZlTtYZpfLdoYHEHWjV

PORTALPLOCK.PL: Dominik Furman komentuje sprawę sporu z Wisłą Płock: Wyobrażam sobie, że jeszcze kiedyś zagram w Wiśle [WYWIAD]

Fot. Newspix

Namawiał mnie do podpisania ugody. Wytłumaczyłem dlaczego tego nie podpiszę, bo nie widzę powodów, żeby mnie tak potraktowano. Powiedziałem, że jestem gotów wejść do szatni – prezes Marzec wcześniej mi zabronił. Drużyna była już na obozie, powiedziałem, że mogę na swój koszt tam dojechać. Obiecał, że porozmawia jeszcze z radą nadzorczą i trenerem i da mi znać. Następnego dnia przekazał mi, że decyzja jest nieodwracalna i powiedział, żebym podpisał ugodę. Nie podpisałem i tak się rozstaliśmy.

https://portalplock.pl/sport/dominik-furman-komentuje-sprawe-sporu-z-wisla-plock-wyobrazam-sobie-ze-jeszcze-kiedys-zagram-w-wisle-wywiad/h8t2FGBXs3L1xGJGSeBB

TERAZGOSTYNIN.PL: Andrzej Nowakowski odniósł się do sporu Dominika Furmana z Wisłą Płock

Za te działania odpowiada prezes klubu, w którego kompetencje nie zamierzam wkraczać. Gratuluję zwycięstwa nad Chrobrym Głogów, to było ważne zwycięstwo – mówił prezydent. – Czekamy na kolejne działania – najpierw na uzasadnienie wyroku, a potem decyzję zarządu klubu czy się odwołuje od tego wyroku czy utrzymuje – wtedy droga jest otwarta jeśli chodzi o obowiązujący kontrakt z Dominikiem.

https://terazgostynin.pl/sport/andrzej-nowakowski-odniosl-sie-do-sporu-dominika-furmana-z-wisla-plock/r7hIVHHUjTghLw7C1ljE

Na kanale meczyki sprawa Furman vs Wisła Płock od 23:01 ⤵️

Prasówkowy Puchar Przechodni wędruje dziś do ⤵️

Gratulujemy i doceniamy szyderkę.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz