Damian Michalski w SpVgg Greuther Fürth?

Zespół, zajmujący obecnie 15. miejsce w 2. Bundeslidze, faktycznie jest zdeterminowany, aby zakontraktować środkowego obrońcę. Aktualnie dwóch stoperów jest kontuzjowanych. Nie wiadomo, kiedy na boisko powrócą Gideon Jung i Sebastian Griesbeck.  30-letni Oussama Haddadi i 19-letni Oliver Fobassam są jedynymi zdrowymi środkowymi obrońcami. Fobassam trafił do zespołu, prowadzonego przez Szwajcara Marsa Schneidera, w lipcu tego roku z drużyny U-19, natomiast Tunezyjczyk od momentu odejścia z Malatyasporu w kwietniu, nie grał. Sytuacja zespołu w tej chwili wygląda nieciekawie, 5 rozegranych spotkań – 3 remisy i 2 porażki – bramki 6-10. Dwaj w/w zawodnicy należą do najsłabszych ogniw zespołu.

Foto Wisła Płock

Jaką perspektywę przed Michalskim otworzyłby ewentualny transfer? Naszym zdaniem poniżej jego potencjału. Gra w zespole, który będzie walczył maksymalnie o środek tabeli, tracącym sporo bramek, wydaje się być nieco nadpiłowaną trampoliną w kontekście ewentualnego wypromowania się. Potencjał Micha w tej chwili jest dużo większy niż dolne rejony 2. Bundesligi. Owszem, jakimś argumentem mogą być pieniądze dla zawodnika i dla klubu, ale biorąc pod uwagę całokształt – niebawem mogą być większe. Klub, jeżeli pieniądze będą satysfakcjonujące da zielone światło, bo takie są realia. Jeśli chodzi zaś o zawodnika, to spójrzmy na transfery wychodzące z Greuter Fürth ostatnimi czasy.

Napastnik Jamie Jeweling do Unionu Berlin za 4 mln euro, napastnik Jessic Ngankam do Hertha BSC za 2 mln euro, obydwaj to 21-latkowie. Po zakończeniu poprzedniego sezonu do 1 FC Mainz za 3,5 mln euro odszedł defensywny pomocnik – Anton Stach. Kwoty, jak na warunki niemieckie, nie rzucają na kolana, dodatkowo odchodzą zawodnicy młodzi. Transfery przychodzące, poza dziwnymi operacjami związanymi z Ngankamem, to rekordowe 1 mln euro zapłacone w sezonie 12/13 za Nikolę Djurdica, pozostałe transfery to kwoty grubo poniżej 1 mln euro.

Zakładając, że meczyki.pl podały kwotę zbliżoną do prawdziwej, Michalski zostałby rekordzistą transferowym w SpVgg.

Czy kwota 2 mln euro jest adekwatna? Naszym zdaniem nie – dość młody, perspektywiczny jeszcze obrońca, skuteczny pod bramką rywali, którego minusem jest słabe wyprowadzenie piłki, będzie wart więcej.

Jak do tej kwoty może podejść klub? Jest to suma nieco niższa niż 50% rocznego budżetu, więc na pytanie odpowiedzcie sobie sami. Naszym zdaniem Niemcy nie zdecydują się na wyłożenie kwoty, którą podał @wlodar85.

Jak wygląda faktyczne zainteresowanie Michalskim Przez SpVgg? Zapytaliśmy Tomasza Marca, prezesa Wisły Płock.

Jest zainteresowanie Damianem Michalskim, nie tylko ze strony tego klubu. Natomiast oficjalnej oferty nie ma.

Kopnij dalej

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz